Jak najszybciej ustalić adres dłużnika będącego osobą prywatną?

Jak najszybciej ustalić adres dłużnika będącego osobą prywatną?

W dzisiejszych czasach, kiedy jest przeogromny wybór wszelakich dóbr na rynku, duża część społeczeństwa przecenia swoje możliwości finansowe po to, żeby „mieć”. Zaciągamy różnego rodzaju hipoteki, pożyczki, chwilówki, podpisujemy umowy między sobą na udzielenie różnej wielkości wsparcia finansowego. Często rzucamy się na głęboką wodę właśnie po to, aby spełnić swoje marzenia i osiągnąć określone dobra. Problem jednak w tym, że towar czy usługa jaką zyskujemy dzięki temu, albo się kończy, albo się nudzi, albo się zużywa czy zwyczajnie odchodzi w zapomnienie. I tu pojawia się problem, ponieważ dług niestety pozostaje. Co niektórzy zaczynają w takich sytuacjach zwyczajnie kombinować. Takim ludziom wydaje się, że jeśli np znikną na jakiś czas, dług się umorzy, a może sam spłaci ? Nic bardziej mylnego – nie ma tak dobrze. Na wszystko i każdego znajdzie się sposób.

W takim razie, jak najszybciej ustalić adres dłużnika będącego osobą prywatną ? Otóż są na to trzy sprawdzone sposoby. Jeżeli jesteśmy przekonani, że nasz dłużnik mieszka na terenie danej gminy, możemy złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem swojego żądania. Do wniosku załączamy dokumenty potwierdzające, że dana osoba jest nam winna pieniądze. Wniosek taki oczywiście składamy w odpowiedniej gminie w Wydziale Spraw Obywatelskich. Następnym sposobem wyegzekwowania od delikwenta należnych nam pieniędzy jest złożenie wniosku w Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wówczas do wniosku takiego należy dołączyć jakiekolwiek dokumenty, które potwierdzają dług.

Honorowane są w takim przypadku wszelkie wezwania do zapłaty, nie zapłacone faktury, umowy, sądowe i komornicze wezwania do zapłaty. Należy zawsze pamiętać, aby posiadać kopie dokumentów wysyłanych pod dany adres. Ostatnim sposobem na to jak najszybciej ustalić adres dłużnika będącego osobą prywatną, jest wystąpienie do sądu o przydzielenie dłużnikowi kuratora. To ostatnia z opcji, jeśli dwie powyższe nie przyniosły rezultatu co do ustalenia miejsca zamieszkania delikwenta. Żeby jednak można było złożyć taki wniosek, trzeba potwierdzić fakt, że nie da się wskazać miejsca w którym nasz dłużnik przebywa. Należy również wpłacić zaliczkę na poczet wynagrodzenia komornika. Kwota wynagrodzenia jest zazwyczaj dość wysoka, zatem nie bardzo opłaca się korzystać z tej metody w przypadku niewielkich zadłużeń.

Przy współudziale pieniędzy można spełniać marzenia, i to nie byle jakie. Jednak należy zawsze postępować zgodnie z własnymi możliwościami. Nie należy przeceniać swoich zdolności kredytowych dla kilku wspaniałych chwil na Dominikanie. Spędzanie Sylwestra w jednym z najlepszych warszawskich hoteli, też nie jest najlepszym pomysłem, jeśli nie będzie jak za to zapłacić. Tak więc, receptą w przypadku nadmiernego pociągu do pieniądza jest tylko i wyłącznie sprawny hamulec i zdrowy rozsądek.

Jak najszybciej ustalić adres dłużnika będącego osobą prywatną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *